Sigma EX 120-300mm f/2.8 OS HSM SPORTS

Pirmo reizi sanāca pastrādāt ar šo objektīvu Kopmplektācijā ar Canon 6D kameru un, protams, monopodu, jo bez tā nebūs sasniedzams vēlamais rezultāts, kā ne kā, objektīva svars ir 3,390kg. Izmēģināju šo objektīvu ziemas rallijā, sākot bildēt jau no agra rīta pie vāja apgaismojuma. Lai dabūtu rezultātu nācās izmantot šādus kameras parametrus - 1/600; 2,8f; iso1250. Pie šādiem parametriem domāju, ka bildēs būs redzama liela graudainība. Objektīvs savu darbu ir izdarījis, proti, graudainības ir ļoti maz. 

Manuprāt, amatierim ar šo objektīvu būtu grūti strādāt svara dēļ kā arī lielā fokusa attāluma dēļ. Fokusa attālums 120 - 300 mm parocīgs priekš līkumainas trases. Gribētos pieminēt, ka autofokuss šim objektīvam izcili strādā virs 30m no jūsu atrašanās vietas, jo bildējat tuvākā attālumā, tad par autofokusu varat aizmirst , pārslēdzoties uz manuālo fokusu. Izmantojot manuālo fokusu ir iespējams iegūt ļoti labu rezultātu. Dienas gaitā sastapos ar dažādiem laika apstākļiem - sniegs, slapjš sniegs, atkala, objektīvs veiksmīgi tika galā ar laika apstākļiem un  pildīja savu funkciju. Objektīvam ir dubultais stabilizātors, vājā apgaismojuma dēļ nācās pielietot šo opciju, izmantoju 1 pakāpi rīta pusē, kad bija vēl salīdzinoši tumšs, bet dienas gaitā to vairs vispār neizmantoju.

Kopumā esmu apmierināts ar objektīvu un tā sniegtajām funkcijām, tomēr manuprāt ir daži mīnusi, proti, grūti uzliekama blende, svara un monopoda dēļ nav iespējams veikt straujas kustības, grūti pārvietoties offroad sava izmēra un svara dēļ, neparocīga soma - slīd nost no pleca, objektīvu nomaiņa ir laikietilpīga. 

GALA VĒRTĒJUMS :  9/10

ALTERNATĪVAS : 

  • Canon 70-200mm F/2.8 vai 70-200 F/4 – ja nav vajadzīgi 300mm, tad var izskatīt šos variantus
  • Canon 300mm F/4 – vieglāks, kompaktāks, bet bez tālummaiņas.

0

 .