Sigma ART 35mm f/1.4 DG HSM

Līdz šim nebiju nopietni fotografējis ar fiksētu objektīvu, tai skaitā arī ar Sigma “art” sērijas objektīviem. Sigma objektīvi man parasti ir asocējušies ar vidējo līmeni, bet spriežot pēc šī objektīva, manuprāt, Sigma ar šo sēriju sāk jau pretendēt uz kaut ko daudz nopietnāku. Vienīgais man bija nepieciešamība fotografēt teātra izrādi, kas varbūt nav atbilstošākais mērķis Sigma 35mm f/1.4 ART  objektīvam, bet es tomēr nebiju vīlies. Un es izmantoju kameru Canon 7d mark II.

Es šim mērķim izvēlējos šo lēcu tādēļ ka man vajadzēja gaišu objektīvu, jo teātra izrādēs nekad nevar paredzēt to, kāds būs apgaismojums, dažreiz tās ir ļoti tumšas. Tieši šis ir galvenais faktors, kas man šajā objektīva ļoti patika, jo pat neatverot diafragmu pilnībā līdz 1.4, bilde tāpat ir ievērojami gaišāka, kaut vai salīdzinot ar Sigma17-50mm f/2.8 ex dc os hsm. Līdz ar to ISO es varēju likt uz 800-1200, kas izrādei ir ļoti labi, jo izrādēs ir nācies cīnītes ar ISO no 1600 līdz pat 4000.

Izrāžu fotografēšanai šis objektīvs varētu arī nešķist pārāk piemērots, jo nav iespēja pārvietoties, tādēļ pēcapstrādē bildes bieži nākas kropēt. Un, atverot diafragmu līdz f/1.4, izplūdušais fons ir diezgan ievērojams, bet, protams, to nevarētu saukt par defektu, jo noteiktiem mērķiem tas darbojas ļoti labi.

Jāuzteic ir šī objektīva autofokusa ātrums un klusums, nesaskāros ar nekādām problēmām arī šajā ziņā. Kopumā es šo objektīvu vērtēju ļoti labi un, manuprāt, tas ir ļoti pateicīgs arī dažādiem mērķiem ne tikai portretu un dabas fotografēšanai. 

GALA VĒRTĒJUMS :  8/10

ALTERNATĪVAS : 

  • Canon EF 35mm f/1.4 - Canon analogs - nedaudz gan atpaliek detalizācijā un asumā no Sigmas analoga
  • Canon EF 35mm f2 IS - vieglāks, kompaktāks, bet pārsteidzoši labs objektīvs ar stabilizatoru
  • Sigma ART 24mm / 50mm - nedaudz "platāks" vai "garāks" ARTa analogs

Review un bilžu autors : Kristians Poikāns
0

 .